Prof. Dr. Mustafa Bahçeci
Dernek Üyesi

Prof. Dr. Mustafa Bahçeci

1980 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Mustafa Bahçeci, 1985 yılında aynı fakültede kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyeliği yapan Mustafa Bahçeci, 1991 yılında Doçent, 2000 yılında da Profesör unvanını almıştır.

1990’lı yılların başında ABD’nin Detroit şehrinde Wayne State Üniversitesi’nde tüp bebek üzerine üst ihtisas çalışmaları gerçekleştiren Bahçeci, bu çalışmalarının sonucunda 1996 yılında İstanbul’da Alman Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’ni kurmuştur. Pek çok başarılı çalışma ve ülkemizdeki ilk uygulamanın ardından halen yönetim kurulu başkanı olduğu Bahçeci Sağlık Grubu’nun temellerini atarak bugün Türkiye’nin ve bölgenin en büyük müstakil ÜYTE merkezleri zinciri olmasını sağlamıştır.

Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 100’ün üzerinde yayın ve tebliği bulunan Prof. Dr. Mustafa Bahçeci Ürsak Kurucu Başkanı ve yönetim kurulu üyesidir. Türk Jinekoloji Derneği, Avrupa İnsan Üreme Endokrinolojisi Birliği (ESHRE) ve Amerikan Üreme Tıbbi Birliği (ASRM) üyelikleri bulunmaktadır.